Zbilansowana dieta dobrze smakuje i jest zdrowa

Zbilansowana dieta zawiera wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje dziecko do rozwoju i rozwoju. Ma to również wpływ na zachowanie ruchowe dziecka i odwrotnie. Dieta, ćwiczenia i zarządzanie stresem: trzy elementy zdrowego rozwoju. Zdrowa dieta, dużo ruchu i umiejętność radzenia sobie ze stresem, na przykład w sytuacjach konfliktowych, to niezbędne elementy zdrowego rozwoju dziecka.

Badania pokazują, że wszystkie trzy czynniki mają ze sobą wiele wspólnego i na siebie wpływają.Zdrowa dieta stanowi ważną podstawę aktywności fizycznej dzieci: dostarczając wszystkie ważne składniki odżywcze, dostarcza dziecku energii potrzebnej do codziennych czynności, zabawy i ćwiczeń.

Jeśli dziecko dużo się porusza i jest aktywne, zużywa więcej energii i dlatego potrzebuje jej więcej. Często zabawny ruch w naturalny sposób reguluje przyjmowanie energii przez dziecko poprzez zdrowe uczucie głodu i sytości. Z drugiej strony nadmierne spożycie pokarmu prowadzi na dłuższą metę do przybierania na wadze i nadwagi, dzieci zwykle wtedy mniej się ruszają i wzrasta poczucie stresu.

Słaba podaż składników odżywczych zwiększa podatność dziecka na stres.

Oznacza to, że w pewnych sytuacjach i w obliczu żądań, na przykład podczas kłótni z rówieśnikami, czuje się obciążony. Taki stres może wywołać jedzenie z frustracji lub doprowadzić do utraty apetytu. Jeśli chodzi o ruch, stres powoduje nadaktywność lub spowolnienie.

Trening wytrzymałości, siły i szybkości pod wpływem stresu byłby w sam raz. Ponieważ aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć objawy stresu, takie jak niepokój, nerwowość i zaburzenia snu, które rodzice coraz częściej widzą u swoich pociech. Jednocześnie odpowiednia do wieku aktywność fizyczna i odpowiedni relaks zmniejszają podatność na stres i tym samym chronią dzieci przed problemami zdrowotnymi.

Jeśli jeden z tych trzech elementów – odżywianie, ćwiczenia, stres – ma pozytywny wpływ, zawsze ma to wpływ na inne aspekty. W połączeniu tych czynników zbilansowana dieta pomaga optymalnie wspierać rozwój zdrowia Twojego dziecka.

Zdrowe żywienie dziecka opiera się na prostych zasadach

Dzieci są zwykle ciekawskie i chcą się uczyć i wypróbowywać nowe rzeczy. Dotyczy to również jedzenia. Nieznane potrawy to wspaniałe pole działania zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Zwłaszcza młodsze dzieci nie tkwią jeszcze w swoich wyborach żywieniowych. Różnorodne zapachy, kolory, konsystencje i smaki budzą ciekawość i kuszą do odkrywania.

Dlatego dzieci powinny móc jak najwcześniej i tak często, jak to możliwe, wypróbować pyszną, zdrową żywność. W wieku około jednego roku przejście od karmienia niemowląt do pokarmu rodzinnego – czyli normalnego pokarmu – powinno być kompletne. Dziecko może i powinno teraz uczestniczyć w rodzinnych posiłkach. Jeżeli dieta rodzinna jest zbilansowana i zróżnicowana, może w odpowiednich do wieku ilościach i preparatach pokryć potrzeby małego dziecka.

Nie jest do tego konieczne liczenie kalorii ani skomplikowane przepisy. Można też obejść się bez specjalnych produktów gotowych, żywności uzupełniającej lub tak zwanej żywności dla dzieci. Raczej w przypadku zbilansowanej diety należy przestrzegać tylko kilku prostych podstawowych zasad:

  1. Daj dziecku dużo do picia: najlepiej wodę lub inne napoje niesłodzone lub bez cukru.
  2. Spożywaj dużo pokarmów roślinnych: warzywa, owoce, zboża i produkty zbożowe, ziemniaki.
  3. Oferuj pokarmy zwierzęce tylko z umiarem, takie jak mięso, wędliny, ryby, jajka, ale także mleko i produkty mleczne, takie jak ser, twaróg, jogurt.

Oszczędzaj z: solą, cukrem, słodyczami, przekąskami i żywnością o dużej zawartości tłuszczu.Dotyczy to w szczególności produktów o dużej zawartości tłuszczu i dużej zawartości tłuszczów nasyconych, takich jak kremy czekoladowe, chipsy, frytki i tym podobne. Więcej na stronie naturalne leczenie pacjenta

Uważaj na małe okrągłe potrawy

W okresie niemowlęcym ryzyko połknięcia czegoś do tchawicy (tzw. ryzyko aspiracji) jest szczególnie wysokie. W tchawicy najczęściej występują małe okrągłe pokarmy.Nie podawaj dziecku jeszcze orzechów, migdałów, nasion, jagód, roślin strączkowych ani innych twardych kawałków jedzenia wielkości orzeszków ziemnych. Z tego powodu nie należy podawać dziecku surowych warzyw korzeniowych, ryb z kością, twardych cukierków czy gumy do żucia.

Najbardziej uderzające są różnice w poziomie oceny w sektorze zdrowia w ocenach profilowych, z uwzględnieniem oceny przyszłego zapotrzebowania absolwenta na HF. Tutaj uczestnicy badania znacznie wyżej oceniają umiejętności absolwentów HF, jeśli widzą dodatkowe zapotrzebowanie na absolwentów HF w przyszłości.

Jednak najmniejszy wpływ na poziom oceny kompetencji oraz rozkład mocnych i słabych stron absolwenta HF z przedmiotu „zdrowie” można określić w funkcjach uczestników badania. „Kierownik wydziału” i „kierownictwo” firmy są w dużej mierze zgodne co do umiejętności absolwenta HF. Niestety inne poziomy funkcji nie mogły być oceniane oddzielnie ze względu na małą liczbę uczestników.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić