Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Stały opał na zimę – na jakie parametry zwracać swoją uwagę

Wielu właścicieli domów ma w nich piece, które są przeznaczone do spalania różnego rodzaju stałego opału. Najczęściej to jest węgiel lub drewno, lecz rosnącym zainteresowaniem także się cieszy ekogroszek czy pellety drzewne. Poszczególne odmiany paliwa stałego mocno się jednak od siebie różnią, dlatego podczas wyboru trzeba na parę rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności opał, jaki będzie spalany, powinien mieć wystarczającą opałową wartość.

Najlepiej ten parametr się przedstawia przy węglu kamiennym, z kolei ogólna kaloryczność pelletu i drewna zależą w dużym stopniu od gatunku, z którego pochodzą. Bardzo ważne będzie także, aby takie paliwo było dobrze wysuszone przed paleniem. Jeśli będzie ono miało dużą wilgotność, to nie tylko nie będzie ono w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości energii cieplnej, ale podczas spalania będzie się też wydzielać dużo szkodliwych substancji. Dlatego nawet jeśli wybierze się dobry jakościowo opał, to na jego wilgotność także należy zwrócić trochę uwagi.

Sporo osób zwraca za to swoją uwagę na sprawy finansowe. Przeważnie będzie tak, że materiały mające największą kaloryczność też najwięcej kosztują. Z tego też powodu przy zakupie nie można patrzeć wyłącznie na cenę, ale też na to, jak dużo opału trzeba będzie zużyć. Niejednokrotnie znacznie lepszą opcją będzie zakupienie dobrego jakościowo, ale droższego węgla, niż kiepskiego, taniego drewna. Opał kupować można w hurtowniach, a takie na przykład się znajdzie po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż węgla i przeglądnięciu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz