Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rozgrzewanie mięśni przed oraz po pływaniu – eksperci od pływania radzą

Podczas pływania intensywnie pracują wszystkie partie ciała. Ruch w wodzie to także idealny masaż dla zmęczonej skóry, niweluje stres i zezwala się zrelaksować. Mało kto wie, że w czasie pływania spalamy znaczącą ilość kalorii, skutkiem tego sport ten polecany jest jednostkom potrzebującym zrzucić parę bezużytecznych kilogramów. Ten rodzaj sportu ma okazję uprawiać nieomalże każdy. Ma on ważne znaczenie w zapobieganiu wielu przypadłościom połączonym z układem oddechowym i układem krwionośnym. Zapobiega również wadom postawy u dzieci i nieco koryguje je u osób dorosłych. W czasie pływania nie przeciążamy stawów i kręgosłupa, co ma ogromne znaczenie dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa oraz kości.

Należy jednak wówczas bez żadnego ale skonsultować się z lekarzem oraz zapytać, czy w danym wypadku pływanie jest wskazane i które ćwiczenia można wykonywać w wodzie – zobacz różne oferty zajęć na nauka pływania warszawa mokotów. Podczas wodnych kąpieli należy bezwzględnie przestrzegać bazowych zasad bezpieczeństwa, na przykład nie pływać samotnie, kiedy woda jest za głęboka a wiemy, że nie jesteśmy zawodowymi pływakami.

Aerobik wodny to nie jedynie dobra zabawa, lecz oraz godny podziwu sposób na zachowanie naszego ciała w dobrej formie. Ćwiczenia w basenie najczęściej przeprowadzane są przy dźwiękach muzyki. Sesje ćwiczeniowe prowadzone są przez szczególnego instruktora i odbywają się w kilkuosobowych grupach.

Aerobik wodny jest skuteczniejszy niż sztampowy aerobik, albowiem stosuje na domiar tego naturalny opór wody, co sprawia zwiększone spalanie kalorii. Siła wyporu wody oraz ciśnienie hydrostatyczne odciążają nasze stawy oraz kręgosłup, to właśnie dzięki czemu możemy dłużej wykonywać ćwiczenia albowiem najzwyczajniej w świecie mniej się przy tym męczymy. Istnieje kilka rodzajów zajęć w wodzie. Niektóre z nich odbywają się w wodzie płytkiej (sięgającej do pasa), wodzie średniej (dosięgającej do klatki piersiowej) i wodzie głębokiej (ćwiczące osoby nie mają kontaktu z dnem basenu). W wypadku tego ostatniego typu nieodzowne jest wykorzystanie dodatków ułatwiających przemieszczanie się w wodzie oraz utrzymanie się na przestrzeni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz