Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Redukcja długów – jakie możliwości są dostępne

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek miało okazję skorzystać mnóstwo naszych mieszkańców. Jednak z rozmaitych powodów czasami zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich codziennym życiu. Szczególnie w przypadku parabanków i instytucji finansowych bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, mogą się też rozpocząć działania egzekucyjne i komornicze.

Jeśli tego typu sytuacja utrzymywać się będzie przez kilka miesięcy i dana osoba nie będzie miała możliwości spłacania swoich zobowiązań, to wnioskować może o konsumencką upadłość. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co niejednej osobie otworzyło szansę na wrócenie do unormowanego życia. Aby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być osobą fizyczną nieprowadzącą własnej firmy. Poza tym w przepisach jest określone, że okres niespłacania swoich zobowiązań powinien wynosić co najmniej trzy miesiące, i wtedy można myśleć o złożeniu wniosku.

Wniosek taki składa się do rejonowego sądu, który dokładnie sprawdza sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W wielu przypadkach wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik dostanie szansę na zmniejszenie lub nawet umorzenie w całości wszystkich długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna pojawienia się problemów, jeśli przyczyniło się do niej celowe działanie lub niedbalstwo, to wtedy decyzja będzie negatywna. Sporo na ten temat znaleźć można w sieci, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło adwokat upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz