Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Płytki wykonane z cegieł – oryginalny pomysł na aranżację wnętrza

Szukając interesującego pomysłu na urządzenie swojego wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o zakupie płytek wykonanych z prawdziwych cegieł. Tego typu płytki od jakiegoś czasu cieszyć się zaczęły sporym zainteresowaniem właścicieli domów, ponieważ prezentują się bardzo ciekawie. Nie produkuje się ich maszynowo, a cięte ze starych jakie się uda zdobyć przy rozbiórce różnych budynków.

Tego typu cegła na ścianę Wrocław niejednokrotnie została wypalona w dziewiętnastym wieku, i charakteryzuje się niepowtarzalną kolorystyką. Rzecz jasna cegły po rozbiórce budynku raczej się nie będą nadawać do położenia na ścianie, dlatego muszą być odpowiednio przygotowane.

Aby to wykonać są one cięte na szerokie na dwa centymetry paski, dzięki czemu z pojedynczej cegły wykonać można takich pasków nawet pięć. Najbardziej cenione są ścianki z zewnątrz, mają one najróżniejsze wgniecenia czy obicia, dzięki czemu praktycznie każdy z pasków ma niepowtarzalny wygląd. Ale paski środkowe również bardzo ładnie się prezentują, i można z nich zrobić niezwykle ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław przykleja się przy pomocy odpowiedniego kleju, uzyskując imitację prawdziwego muru. Ciemna kolorystyka cegieł prezentuje się bardzo ładnie z jasnymi fugami, przypominającymi typową zaprawę, ale można też użyć innych barw. Sporo firm oferujących tego typu płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycięte z jednej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w bardzo ciekawy sposób obudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

One thought on “Płytki wykonane z cegieł – oryginalny pomysł na aranżację wnętrza

Dodaj komentarz