Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Parametry pomp ciepła i ich rodzaje – co zakupić?

Wody gruntowe wydają się być niezmiernie głęboko oraz nie wydają się kreować zagrożenia. Chociaż od czasu do czasu w zapowiedziach pogody wolno usłyszeć, iż ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały bądź też podmyły część terenów w danym województwie. Odwierty geotermalne wykonywane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak znacząca różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników oraz przyłączy cieplnych.

Tak wykonane pompy ciepła zapewniają stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. By wykopać rów w pionie o długości 180 m trzeba zastosować specjalistyczny sprzęt. Oprócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu należy je w pewnych momentach wyposażyć dodatkowo w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest także w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody oraz przeróżnych pierwiastków.

Takie złączenie pozwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeśli nie chce się kopać tak głęboko wielkość 180m wolno rozłożyć na 2x90m lub też więcej otworów. Ochrona środowiska stała się ostatnimi czasy wybitnie modna. Każdy chce żyć w zgodzie z naturą, bo takie zachowanie popularyzuje Unia Europejska oraz cały Zachód. Ekologia dotarła też w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane materiałami takimi jak węgiel, gaz czy drzewo, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – pompy ciepła Wrocław. Wskutek tego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe bądź poziome odwierty geotermalne.

Ciepło pobierane z gruntu ma stałą temperaturę oraz stałą moc, niejednokrotnie takie ogrzewanie podłogowe jest w pełni bezobsługowe. Wydajność tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Poza tym instalacja jest niezauważalna dla oka, pociągnięta pod podłogą, oraz eliminuje obecność szpecących wnętrza kaloryferów. Jednakże najważniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są praktycznie jednokrotnie w czasie dokonywania odwiertów oraz zakupie pomp.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz