Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Magazynowe kurtyny – czym one są i jakie mają zastosowanie

Zaplanowanie magazynu, hali sklepowej czy produkcyjnej w taki sposób, aby dało się z nich wygodnie korzystać, wymaga zastosowania paru ciekawych pomysłów. Takich jak na przykład kurtyny magazynowe, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem i sprawdzają się świetnie w takich zadaniach. Tego typu kurtyny wykonane są najczęściej z foliowych pasów mających różną szerokość.

Przeważnie ta folia jest gruba i solidna, z tego też powodu bez problemów wytrzyma codzienną eksploatację przez wiele lat. Takie paski w zależności od miejsca montażu mieć mogą od kilku do kilkunastu centymetrów, a zasłaniać mogą nawet kilkumetrowe otwory. Najczęściej są one przyczepione do górnej części takiego otworu, lecz spotkać też można wersje przesuwne. Wówczas paski są montowane w odpowiedniej ramce, którą w razie konieczności da się przesunąć i otworzyć całkowicie otwór.

Przeważnie są spotykane w wersji przezroczystej, ale w razie potrzeby nie będzie problemu żeby znaleźć w sprzedaży inne barwy. Główną zaletą takich kurtyn jest naprawdę skuteczne, a jednocześnie wygodne zabezpieczenie bram czy drzwi. Zwisające paski nachodzą na siebie, przez co chronią wnętrze przed wiatrem, niską temperaturą czy kurzem i pyłem. Bez żadnego problemu da się przez nie przejeżdżać czy przechodzić, i po tym samoczynnie wracają do swojej pierwotnej pozycji. Metoda ta jest zresztą bardziej wszechstronnie wykorzystywana. Za jej pomocą można wyznaczyć przykładowo stanowiska pracy, zrobić zabezpieczenie maszyn czy rozdzielać jakieś pomieszczenia na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz