Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem przyzwyczaić pieska do zostawania w domu – szkolenie czworonogów pomoże

Pies, jaki nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada problem. Pies zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc delikatnie – nieznośnie. Wyje oraz niszczy wszystko naokoło, częstokroć również załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę porządkowania, a oprócz tego jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zwykle ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co wobec tego w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? W głównej mierze czworonoga do zostawania w domu wypada przyzwyczaić – jeśli właściciel w nadmierny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno zacząć od bardzo prostych ćwiczeń takich jak zamykanie czworonoga samego w pokoju na kilka minut czy też wybrać się na właściwe szkolenie ażeby uzyskać pomoc – podstawowe posłuszeństwo kurs. Na domiar tego nie wolno też pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania można zabrać najpierw psa na dłuższy spacer – niech się prawidłowo wybiega oraz zmęczy.

Wychodząc, należałoby zostawić mu jego ulubione zabawki. Zawodowcy są zdania, że jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz następnie sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do specjalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, nigdy nie musimy niepokoić się, że nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

One thought on “Jakim sposobem przyzwyczaić pieska do zostawania w domu – szkolenie czworonogów pomoże

Dodaj komentarz