Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są popularne odmiany hostingów pod strony internetowe

Jeśli ktoś będzie chciał, aby jego stronę było widać w internecie, to musi gdzieś umieścić jej pliku. Do tego celu służą specjalne serwery komputerowe, jakie na podstawie podanego adresu przejmują zapytania użytkowników przeglądarek i zwracają wygenerowaną treść. W zależności od przyjętego modelu na takim serwerze może działać wyłącznie jedna strona, a może być ich więcej. Miejsca takie nazywane są powszechnie hostingiem, i jest ich obecnie kilka rodzajów. Jeżeli ktoś nie będzie chciał nic płacić, to powinien nawet znaleźć całkowicie darmowe, lecz w ich przypadku nie jednak się nie należy spodziewać nie wiadomo jakiej jakości. Pośród posiadaczy mniejszych internetowych stron największą popularnością cieszą się współdzielone hostingi. Na jednej maszynie fizycznej będzie się znajdowało od kilku do kilkudziesięciu kont, i wszystkie one działają razem.

Zaletą tego rozwiązania są niskie ceny, które niekiedy wynoszą kilka złotych miesięcznie, lecz w przypadku większego obciążenia pojawiają się kłopoty z wydajnością. W takim przypadku lepiej się sprawdzi trochę droższy hosting VPS serwer, jaki posiada ustalone zasoby pod postacią pamięci i procesora. Dlatego nawet jeżeli na jednym z kont coś się będzie działo, to nie wpłynie to w żaden sposób to na stabilność działania reszty serwisów. Przy dużych stronach zdecydować się też można na serwer dedykowany, którym jest całkiem niezależna maszyna. Coraz chętniej wybierane jest też takie rozwiązanie jak Najlepszy hosting WordPress, czyli przeznaczony pod konkretne oprogramowanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz