Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaką rolę odgrywają systematyczne przeglądy stanu zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je myjąc przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co na pewno pozwoli oszczędzić wielu problemów. Zaleca się, aby taki przegląd był robiony przynajmniej raz na rok.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale też i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli znalezione zostaną jakieś ubytki, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do zaplombowania.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Ale jeśli taka dziura się powiększy i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stan zapalny, a za tym na pewno nikt nie będzie tęsknił. A całkowite zaniedbanie w skrajnej sytuacji doprowadzić może do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy co najmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb dostanie listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz