Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

JAK DBAĆ O RZĘSY: PRODUKTY I WSKAZÓWKI DO ZACHOWANIA PRZEWODÓW Z OBJĘTOŚCIĄ W WIZUALIZU

Perfekcyjny makijaż nie zależy tylko od praktyki i produktów, których używasz podczas wykonywania makijażu: pielęgnacja twarzy, którą wykonujesz na co dzień, również ma wpływ na wynik. Ale nie tylko skóra potrzebuje uwagi, aby Twoje rzęsy były piękne i obszerne, musisz też o nie szczególnie dbać.

W końcu każdy kocha długie, gęste rzęsy, prawda? Chcesz wiedzieć, jak zadbać o fiszbiny, aby uniknąć uszkodzeń i utrzymać objętość rzęs? Powiemy Ci, jakich produktów i pielęgnacji nie możesz pominąć, aby podbić ten look. Przyjdź i sprawdź te wskazówki! czytaj więcej

1. Codziennie myj rzęsy

Wiele osób podczas mycia twarzy zapomina również o oczyszczeniu oczu i rzęs. Ale to jest tak samo ważne jak czyszczenie skóry. Dzieje się tak, ponieważ olejek na twarzy gromadzi się w drucikach – podobnie jak zanieczyszczenia – i może zatykać gruczoły w okolicy, osłabiając rzęsy i powodując ich wypadanie. Wskazówka to użycie neutralnego mydła lub szamponu, które nie podrażniają oczu.

2. Wyczyść makijaż przed snem

Nie od dziś wiadomo, że demakijaż na długo przed snem jest niezbędny. Jeśli więc chcesz, aby Twoje rzęsy były gęste, warto w tym czasie zwrócić na nie szczególną uwagę. Ale unikaj pocierania pasm, aby usunąć maskę. Zamiast tego zwilż płatek kosmetyczny wodą micelarną lub płynem do demakijażu i uciskaj zamknięte oczy na kilka sekund.

3. Unikaj wodoodpornej maski w życiu codziennym!

Na co dzień preferuj zmywalne tusze do rzęs, pozostawiając je wodoodporne tylko na specjalne okazje. Główny problem przy częstym stosowaniu tego typu produktów pojawia się podczas czyszczenia twarzy, ponieważ maski wodoodporne są trudniejsze do usunięcia. Aby zapobiec wypadaniu rzęs podczas makijażu, zawsze używaj dwufazowego zmywacza do makijażu.

4. Postaw na odżywkę do rzęs

Możesz również postawić na konkretny produkt do rzęs, który gwarantuje większe naciągnięcie i objętość fiszbinów. W serum występuje kilka wersji, które można stosować razem z makijażem. Świetną opcją jest serum wzmacniające rzęsy Maybelline NY. Jest produktem o ciągłym stosowaniu i gwarantuje dłuższe i gęstsze włosy już po 4 tygodniach stosowania.

5. Umyj ręce przed dotknięciem oczu

Wiele osób ma zwyczaj dotykania lub drapania oczu w ciągu dnia, ale może to być zły nawyk dla twoich rzęs. Dzieje się tak dlatego, że brud znajdujący się na palcach trafia bezpośrednio do oczu i może podrażniać okolice, uszkadzając wzrost rzęs, a nawet powodując ich wypadanie. Dlatego zawsze myj ręce przed dotknięciem oczu.

6. Jeśli masz łupież lub alergię, skontaktuj się z lekarzem

Inne czynniki mogą również utrudniać naturalny wzrost rzęs, powodując, że stają się one mniej obszerne. Jeśli zauważysz łupież w okolicy lub reakcję alergiczną na jakikolwiek produkt, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę i najlepsze leczenie problemu. Dzięki temu możesz znów mieć zdrowe i super piękne rzęsy.

ZACHOWAJ JEGO KAPITAŁ

Nigdy nie kładziesz się spać bez starannego usunięcia makijażu! Aby zapobiec gromadzeniu się eyelinera, cienia lub tuszu do rzęs i uduszeniu nasady rzęs. Jest to jeszcze ważniejsze w przypadku wodoodpornego tuszu do rzęs, który wymaga specjalnego preparatu do demakijażu.

Ostrożność

Niektóre kraje dopuszczają stymulatory wzrostu na bazie prostaglandyn i pochodnych hormonów o niebezpiecznych skutkach ubocznych. Są zakazane we Francji.

UŻYWAJ OLEJÓW

Istnieje szereg bardzo odżywczych olejków, które nie tylko ochronią Twoje rzęsy, ale również pobudzą ich wzrost. Nałóż olejek na rzęsy za pomocą wacika lub pędzelka do tuszu do rzęs bez makijażu.

Oto kilka bardzo skutecznych mieszanek olejków:

  1. Rycynowy i oliwa z oliwek

  2. Wymieszaj łyżeczkę oleju rycynowego i oliwy z oliwek i nałóż przed snem. Twoje rzęsy są oszałamiające!
  3. Maska na oczy z aloesem

Połącz łyżeczkę oleju łopianowego, oleju rycynowego i żelu Aloe Vera. Dodaj dwie krople witaminy E i witaminy A. Stosuj tę mieszankę raz w tygodniu, aby dobrze odżywić rzęsy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz