Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Istota psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

Podstawową, w większości wypadków stosowaną metodą w uzależnieniach, są środki farmakologiczne. Mimo, iż wyzwalanie z nałogu w rzeczywistości powinno opierać się zwłaszcza na psychoterapii, często tę kwestię kłopotu lekceważy się, wierząc, iż faktyczną pomoc i ulgę przyniosą bezpośrednio używane leki. Osoby uzależnione z reguły przekonane są o tym, że same dadzą sobie wskazówkę w tej nierównej walce.

Uważają, iż podołają kłopotliwemu procesowi abstynencji oraz wierzą, iż są na tyle silne, żeby zwyciężyć oraz w każdej chwili oznajmić sobie stop. Leczenie alkoholizmu podejmują praktycznie na własną rękę, wymuszając na doktorach przepisanie środków, w jaki sposób leki antydepresyjne (np. SSRI).

Istotne jest też odtruwanie – więcej na detoks alkoholowy. W rzeczywistości są to środki doraźne, pomagają utrzymać abstynencję tylko w przeciągu ich przyjmowania. Po odstawieniu takiego leku depresja, poczucie lęku oraz fizycznego uzależnienia w szeregu przypadków wracają ze zdwojoną siłą, wywołując gwałtowniejszy nawrót schorzenia. Popularne są też środki wydłużające wstrzemięźliwość i zmniejszające dawki spożycia alkoholu (np. akamprozad), te jednakże także zalecane są wyłącznie wspomagająco, przy leczeniu psychoterapeutycznym.

Należałoby dołączyć, że do grup takich kierowane są nie tylko osoby uzależnione bezpośrednio, ale niesłychanie w wielu przypadkach także ich bliscy, rodziny jako osoby współuzależnione. Eliminowanie tendencji do trunków okazuje się być ściśle połączone z leczeniem psychiki wszystkich osób znaczących dla alkoholika. Zazwyczaj okazuje się, iż działania podejmowane przez bliskich w odpowiedniej wierze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz