Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są stosowane kurtyny i przegrody z folii PCV

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z różnego rodzaju materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem liczne zalety, i z tego też powodu stało się tak popularne. Najczęstszą jego postacią są najróżniejsze folie, mające naprawdę wszechstronne przeznaczenie. Przede wszystkim folia PCV jest elastyczna, a przy tym trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej popękania, a równocześnie ma ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, przez co może stanowić świetny termiczny izolator. Ta cecha jest wykorzystywana przy kolejnym popularnym wykorzystaniu folii PCV, jakim są kurtyny paskowe. Mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez które po przesunięciu można przejść lub przejechać wózkiem.

Równocześnie w stanie spoczynku takie paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużym plusem jest też to, że paski z takiej przesłony mogą mieć rozmaite kolory. Typowo są one robione z bezbarwnego materiału, ale jest też możliwość zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia o grubości zaledwie połowy milimetra pochłania praktycznie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz