Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

To kraj, w jakim Polacy coraz częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji skarbowych dotyczy tylko obywateli kraju. Co prawda Polacy nie muszą się rozliczać, ale coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. Żeby zdobyć zwrot wypada przedstawić niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, jaka potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat również weryfikują legalną pracę i obejmują informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Zwrot nadwyżki podatku z Holandii dopuszczalny jest nawet do pięciu lat do tyłu – zobacz rozliczenie podatku z Holandii. Suma wolna od podatku wynosi w Holandii mniej więcej 6 000 euro. Rok podatkowy jest identyczny jak w Polsce oraz właśnie dlatego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma czas roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, niemniej jednak w praktyce trwa to o wiele krócej. Urząd deklaruje doliczenie dodatkowych odsetek do kwoty podatku w wypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

One thought on “Dlaczego pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

Dodaj komentarz