Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy przyjmowanie odżywek diety oraz peptyd jest bezpieczne?

Czym są suplementy? Są to pomocnicze substancje obejmujące mikro i makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w właściwej, określonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w właściwej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w okresie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem różnych lekarstw i stosowaniem różnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Trzeba je wobec tego uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są także ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Ewidentnie, nie ma mowy o tych dopingujących, ale jedynie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. Najczęściej zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro i makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w odpowiednich proporcjach. Można je nabyć w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli jednak nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów przyjmować. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania wiele energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty poboczne to między innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w związku z tym nieodzowne do zażywania w wielu sytuacjach, jednak decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez medyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz