Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

CZY HORMONICZNE ODŻYWKI DO RZĘS TO NAJLEPSZY WYBÓR?

CO TO OZNACZA, JEŚLI ODŻYWKA DO RZĘS JEST BEZ HORMONÓW? Odżywka do rzęs stymuluje wzrost rzęs i dlatego może być również rozumiana jako rodzaj odżywki do rzęs. Odżywka do rzęs często zapewnia dłuższe rzęsy. Ale grubsze rzęsy lub pełniejsze rzęsy można również uzyskać za pomocą odpowiedniego serum. Jak sama nazwa wskazuje, odżywki do rzęs bez hormonów nie zawierają substancji hormonalnych. Zamiast tego stosuje się naturalne składniki o porównywalnej strukturze, które pozwalają rzęsom rosnąć dłużej. Jednak rzęsy rosną wolniej.

DLACZEGO NIEKTÓRE ODŻYWKI DO RZĘS DZIAŁAJĄ WOLNIEJ?

Hormony w odżywkach do rzęs to często analogi prostaglandyn. Prostaglandyna, hormon tkankowy, może prowadzić do znacznego wydłużenia naturalnych rzęs. Działa na mieszki włosowe i przedłuża ich fazę wzrostu. Natomiast przy odżywce do rzęs bez prostaglandyn maksymalna osiągalna długość rzęs jest mniejsza.

Ale nawet z taką odżywką do rzęs można uzyskać długie rzęsy. Zamiast prostaglandyny w odżywce do rzęs bez hormonów często stosuje się ekstrakt z koralowca Black Sea Rod Oil. Ekstrakt ten ma podobną strukturę, ale nie jest hormonalny. Nie mniej jednak olejek z Morza Czarnego zapewnia również długie i pełne rzęsy.

JAKIE SĄ SKUTECZNE SPOJRZENIE DO RZĘS?

Skutecznym i popularnym serum do rzęs bez hormonów jest Lash & Brow Booster firmy Refectocil. Ta odżywka do rzęs i brwi zapewnia widocznie dłuższe włosy w ciągu kilku tygodni! Nie tylko nie zawiera hormonów, ale także nie zawiera perfum, parabenów ani lumiganu. Hormonalnie aktywne składniki można znaleźć na przykład w Serum do rzęs Aphro Celina. Serum zapewnia dłuższe, pełniejsze i grubsze rzęsy już w 6 tygodni.

Jednocześnie zapobiega wypadaniu rzęs. Odżywka do rzęs Jeuxloré Superlative Lash stymuluje wzrost rzęs i jest odpowiednia również dla osób z soczewkami kontaktowymi lub przedłużaniem rzęs. Z kolei odżywka do rzęs Long4Lashes Fx5 jest idealna, jeśli masz krótkie lub cienkie rzęsy. Poprawia strukturę rzęs i sprawia, że w ciągu 21 dni rzęsy stają się dłuższe, gęstsze i grubsze.

ZALETY I WADY ODŻYWKI DO RZĘS BEZ HORMONÓW

Generalnie każda odżywka do rzęs zawiera składniki pielęgnacyjne i odżywcze. Wydłużają one fazę wzrostu rzęs i zapewniają wytrzymałe, znacznie grubsze i elastyczne rzęsy. Jednak serum wspomagające wzrost rzęs może również powodować skutki uboczne. Jak zawsze, mniej znaczy więcej. Im krótsza lista składników, tym mniej substancji może prowadzić do skutków ubocznych. Ale jakie dokładnie są zalety i wady odżywki do rzęs bez hormonów?

Zalety:

  1. Jak sama nazwa wskazuje, nie zawiera hormonów i nie wpływa na równowagę hormonalną
  2. Rzęsy są naturalnie wydłużone, grubsze i pełniejsze
  3. Nadaje się również dla osób o wrażliwej skórze
  4. Możliwe skutki uboczne (np. suchość skóry, swędzenie, zaczerwienienie) są rzadsze i słabsze

Wady:

  1. Wzrost rzęs jest wolniejszy
  2. Musi być nakładany 2 razy dziennie

Efekty są znacznie słabsze niż w przypadku odżywki do rzęs z hormonami

Nie można jednak oczekiwać długich rzęs z dnia na dzień. Ani przy stosowaniu odżywki do rzęs z odżywką do rzęs, ani odżywki do rzęs bez hormonów. Nawet przy regularnym stosowaniu zwykle mija kilka tygodni, zanim pierwsze efekty staną się widoczne. Ostatecznie musisz sama zdecydować, czy odżywka do rzęs bez hormonów to naprawdę najlepszy wybór. czytaj więcej

CZY CHCIAŁBYŚ WSPIERAĆ WZROST RZĘS W NATURALNY SPOSÓB? Tutaj też mamy rozwiązanie! Olejek rycynowy pomaga we wzroście rzęs. Ale inne domowe środki, takie jak wazelina, również przyczyniają się do słabego wydłużenia rzęs. Te domowe środki pielęgnują przede wszystkim rzęsy. W przypadku ekstremalnie obciążonych rzęs może to prowadzić do pośredniego wzrostu. Ponadto dobra pielęgnacja opóźnia wypadanie rzęs i ogranicza ich łamanie.

Czym są odżywki do rzęs i jak działają?

Odżywki do rzęs to środki, które zazwyczaj nakłada się raz dziennie na górną linię rzęs za pomocą małego aplikatora. Preparaty te działają na rzęsy odżywiająco i pobudzająco, dzięki czemu w najlepszym przypadku efektem są dłuższe, bardziej zaokrąglone rzęsy. Odżywki do rzęs są dostępne w wersji z hormonami lub bez – te dwa warianty zazwyczaj znacznie różnią się ceną.

Regularne stosowanie odżywki do rzęs wydłuża cykl wzrostu rzęs. Oznacza to, że są one już wzmocnione w fazie wzrostu (30-45 dni), dzięki czemu rosną dłużej i gęściej. Fazę spoczynkową, w której w pełni wyrośnięte rzęsy pozostają przez około 100 dni, należy przedłużyć odżywką do rzęs i jednocześnie aktywnie pielęgnować rzęsy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
autor Redakcja

Dodaj komentarz