Historia hologramów nie jest długa, ponieważ będzie liczyć jedynie kilka dekad. Mimo że teoretyczne podstawy holografii powstały przed ponad stu laty, to dopiero opracowanie precyzyjnych laserów pozwoliło na zrobienie pierwszych obrazów holograficznych. Dzisiaj z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami ma się do czynienia każdego dnia, gdyż znajdują się one chociażby na każdym banknocie, którym się płaci w sklepie, ale też i na wielu najróżniejszych rzeczach.
Aktualnie hologramy w głównym stopniu wykorzystuje się do zabezpieczania różnych środków płatniczych, dokumentów czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Bierze się to z tego, że w odróżnieniu od normalnego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich produkowania są bowiem wykorzystywane specjalistyczne urządzenia, a dodatkowo zamówienia są weryfikowane pod kątem tego, czy ktoś nie planuje ich wykorzystać do celów niezgodnych z prawem.
Na takim hologramie zawrzeć można najróżniejsze informacje, zaczynając od napisów i rysunków, a kończąc na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeśli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższą ochronę, to można na nich wstawić ukryte znaki lub bardzo małe teksty, widoczne jedynie po zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Jeśli ktoś będzie chciał, to użyć może zalet holografii także do poprawy estetyki i wyglądu swoich wyrobów. Naprawdę dobrze nadają się do tego celu folie holograficzne, które pod wpływem padającego światła będą się mieniły niezwykłymi barwami.
+Tekst Sponsorowany+